Vianočné špeciality za kus potraviny

Už druhýkrát sme organizovali podujatie Spolu aj Vianoce – „Vianočné špeciality za kus trvanlivej potraviny“. Vďaka mnohým ľuďom s dobrým srdcom sa vyzbieralo: 30 kg ryže, 5 kg soli, 14 kg cestovín, 10 l oleja, 36 kg múky, 22 kg cukru, 7 kg strukovín, 21 ks konzerv, 10 l mlieka, 21 ks pudingu, 13 ks čaju, 11 ks kávy, 6 l džúsu, 11 ks zaváranín, 5 ks sušeného mlieka, 2 ks detských piškót, 2 ks detskej krupice, 1 ks ovsených vločiek, 1 bal kypriaceho prášku, 1 bal vanilkového cukru, 3 ks zlatého klasu, 1 bal pohánky, 1 med, 2 bal bujónov, 3 ks toaletného papiera, 1 zmes na špagety, 2ks paradajkového pretlaku, 1 kečup, 1 tuniakový šalát, 20 ks sladkostí. Tieto potraviny sme rozdelili a doručili rodinám v núdzi, aby ich Vianoce boli o niečo krajšie. Ďakujeme!

„Tento projekt sa uskutočnil v rámci grantového programu Darujte Vianoce Nadácie Orange“

2. Stretnutie ľudí dobrej vôle

V stredu sa konal aj 2. ročník podujatia s názvom Stretnutie ľudí dobrej vôle. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a prispeli k vytvoreniu príjemnej predvianočnej atmosféry.

Viac foto nájdete tu.

Vianočná besiedka

V stredu sme mali našu tradičnú vianočnú besiedku, kde sa stretli zamestnanci a klienti nášho centra. Navštívil nás aj pán predseda BBSK Ing. Ján Lunter, ktorému aj touto cestou ďakujeme.

Viac foto nájdete tu.

Štedrý darček

Vďaka Jumping Centru Krupina máme pod stromčekom v našom centre naozaj bohatú nádielku darčekov. Našim klientom takto môžeme urobiť vianočné sviatky krajšími. Ďakujeme! 🙂

Vzdelávanie zamestnancov

V mesiaci október sa naši zamestnanci zúčastnili na odbornom seminári v Návrate v Banskej Bystrici realizovaný formou zážitkového vzdelávania s názvom Sociálna diagnostika – využitie a aplikácia konceptu vzťahovej väzby v sociálnej diagnostike. 

Opekačka na Vartovke

Začiatok októbra sme v dennom stacionári využili na príjemnú opekačku s našimi klientmi na Vartovke. Počasie bolo vynikajúce, atmosféra takisto. 

Deky pre program KOZMO

V dennom stacionári spolu s klientmi šijeme tieto výnimočné deky pre program KOZMO na prevenciu všetkých foriem násilia, ktorý realizuje Centrum Slniečko v Nitre.